Już za niedługo nadejdzie rozliczanie pitów, postaraj się o wygodny program, jaki ci w tym pomoże

Rozliczenie podatku za ubiegły rok j obowiązkiem każdego podatnika. To również okazja, aby odebrać nadpłacony podatek i zadeklarować 1% swego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wiele osób decyduje się składać swe zeznanie podatkowe w ręce doświadczonych księgowych, jednak nie brakuje podatników, którzy pragną oszczędzić i wolą rozliczyć się osobiście. W wypadku tych osób przydatną alternatywą będzie darmowy program pit 2016.

Czy warto rozliczać się samodzielnie?

Każda osoba, która czuje się odpowiednio pewnie w meandrach zeznania podatkowego, może rozliczać się samodzielnie i przez to zatrzymać w kieszeni pieniądze, jakie trzeba byłoby przeznaczyć na opłatę dla fachowej księgowej. Dzisiaj rozliczenie podatku okazuje się prostsze i szybsze, gdyż na rynku znajdują się specjalne programy komputerowe, które prowadzą nas przez kolejne rubryki i formularze. Dodatkowo zeznanie podatkowe można składać za pomocą sieci internetowej, co daje wielką oszczędność czasu i stresu, bowiem nie musi się stać w kolejce w urzędzie. więcej
kalkulator

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Ale skąd wziąć taki program?

Aplikacje pomocne przy rozliczeniu pita są tworzone przez różne firmy i dość często można je namierzyć w internecie na stronach z darmowymi programami. Kolejnym rozwiązaniem staje się skorzystanie z darmowego programu zapewnianego przez którąś organizację pożytku publicznego, hospicjum albo fundację. W zamian za przekazanie dla nich 1% podatku możemy uzyskać dostęp do wspomnianego programu. Dobrze jest nad tym pomyśleć, ponieważ każdy deklarujący ma prawo (kredyty we frankach) decydować niewielką kwotą swojego podatku i oddać pieniążki na szczytny cel. Organizacje i fundacje robią z tych środków doprawdy wspaniały użytek! np. Fundacja Słoneczko

Jeszcze możesz kupić płytę z prasą!

Tradycją stało się także, że w okresie, gdy następuje rozliczanie podatków, największe dzienniki w kraju dodają do swych egzemplarzy płyty z darmowym programem do rozliczenia pitów. Jeśli pragnie się korzystać z tej możliwości, trzeba śledzić wydania dzienników w swoim mieście i w odpowiednim momencie nabyć wskazany egzemplarz. Gazeta z płytą nie będzie dużo droższa od normalnego wydania, a daje wiele korzyści, ponieważ nie musi się już szukać programu do rozliczenia i można przeprowadzić je osobiście.

, ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.