Tag: Podatnik

Podatnik

Do czego potrzebny jest ci rachunkowy?

Prowadzenie firmy nie jest rzeczą prostą. Najtrudniejsze w prowadzeniu firmy może być prowadzenie ewidencji rachunkowej (przy niewielkich firmach rozliczających się przy pomocy uproszczonych reguł możliwe jest samodzielne kalkulowanie). Wymaga to oczywiście wiele czasu a czasem stresu, zwłaszcza dla początkującego biznesmena. Razem ze podwyższeniem obrotów przedsiębiorstwa nieodzowne będzie zaangażowanie profesjonalnego księgowego. Przepisy nie nakładają na posiadacza takiego obowiązku, może on osobiście prowadzić pełną księgowość lecz wygodniejszą możliwością jest zatrudnienie specjalisty.

Read more

Obowiązki każdego, kto osiągnął dochód – rozliczanie fiskusem

Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował legalnie, a tym samym zarabiał musi do końca kwietnia następnego roku kalendarzowego rozliczyć się ze skarbówką. Obowiązki w tej kwestii określa obowiązujące w Polsce prawo. Dobrze jest pamiętać, że jego łamanie to widmo naprawdę wielkich kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem na terenie naszego kraju solidnie karane.Rozliczenie roczne PIT musi być złożone zawsze do końca kwietnia roku, który następuje po tym, za który się rozliczamy. W naszym kraju rok podatkowy jest identyczny z rokiem kalendarzowym, co naprawdę znacznie upraszcza sprawę
.

Read more

Już za niedługo nadejdzie rozliczanie pitów, postaraj się o wygodny program, jaki ci w tym pomoże

Rozliczenie podatku za miniony rok bywa obowiązkiem każdego podatnika. To również okazja, by odebrać nadpłacony podatek i zadeklarować 1% swego podatku dla organizacji pożytku publicznego. Wiele osób decyduje się złożyć swoje pity w ręce wykwalifikowanych księgowych, jednak nie brak podatników, którzy pragną oszczędzić i wolą rozliczać się osobiście. W wypadku takich osób pomocną aplikacją będzie darmowy program pit 2016.

Read more