Obecny wiek to czas kart różnego rodzaju – tych kredytowych lub bankomatowych – nieubłaganie wypierają one z obiegu zwykłe pieniądze

Współczesne rewolucje technologiczne sprawiają, że nasze funkcjonowanie ewoluuje w ogromnym tempie. Mamy laptopy oraz telefony. Mamy możliwość także bez kłopotu podróżować po świecie.

Także sposób płacenia zmienia się radykalnie.
sala konferencyjna

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio mogliśmy usłyszeć o tym, że jeden ze skandynawskich krajów ma zamiar kompletnie zrezygnować z tradycyjnych pieniędzy jeszcze przed 2020 rokiem. Może będzie to postępowy kraj, który da bodziec innym państwom do działania. Nic nie jest pewne. Jednak w Polsce wciąż trudno wyobrazić sobie, by nie drukowali już naszego pięknego złotego z władcami na banknocie. Fakt, użycie kart bankomatowych jest niezwykle popularne. Coraz częściej bywa to powodem tego, że ludzie rezygnują z posiadania banknotów. Tym bardziej, że supermarkety czy restauracje zwykle obsługują już karty. Jednak pomimo tego – zawsze należy mieć przy sobie jakieś tradycyjne banknoty. Może się okazać, że istnieją miejsca, gdzie gotówka (lombard warszawa) jest niezbędna. Przykładowo, nie będziemy mogli zrobić jednej strony ksera, nie płacąc monetami. Kłopot ze zrobieniem zakupów bez gotówki może pojawić się również na wsi. Niekiedy różne stoiska na rynku z pamiątkami również nie posiadają terminala płatniczego. W modnych ostatnimi czasy food trackach także sporadycznie można spotkać szansę płacenia kartą.

Z tego powodu, jak mawiają nasze babcie – przezorny bywa ubezpieczony. Powinniśmy nosić ze sobą tradycyjne pieniądze, ponieważ nie nie możemy stwierdzić, kiedy mogą nam uratować życie.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.