Dlaczego warto inwestować w start-upy, jak duże możliwości może dać taka forma prowadzenia firmy?

Pojęcie start-up od jakiegoś czasu jest coraz popularniejsze pośród ludzi biznesu. Jest to zresztą zupełnie zrozumiałe, jeżeli większość największych firm internetowych rozpoczynały właśnie w ten sposób, a i obecnie osiągnąć można naprawdę duży sukces. Tak naprawdę wszystko zaczyna się od ciekawego pomysłu, niekiedy takiego, jaki może zrobić rewolucję w świecie, a pomysł ten przez grupę zapaleńców będzie realizowany. W przeciwieństwie do tradycyjnych form biznesu, start-upy funkcjonują w trochę odmienny sposób.

pieniądze z funduszu seed capital

Autor: Tyler Lowmiller
Źródło: http://www.flickr.com

W nich nie nastawia się w pierwszej kolejności na maksymalizację zysków, choć oczywiście prace dążą w tym kierunku. Lecz niejednokrotnie będą to eksperymenty, wyciąganie wniosków z błędów i otwieranie nowych drzwi, aż do osiągnięcia sukcesu. A jeśli się go uda uzyskać, to czasami jest naprawdę spektakularny – czytaj o funduszu seed capital. Między innymi dwie największe firmy z branży internetowej rozpoczynały właśnie w taki sposób, a aktualnie ich wartość wynosi miliardy dolarów. W praktyce w świecie start-upów każdy może osiągnąć sukces, jednak należy mieć świadomość tego, że trzeba będzie na niego mocno zapracować.

Jednym z najczęstszych problemów, które mają początkujący start-upowcy jest finansowanie. Zanim tego typu młode firmy będą na siebie zarabiały to często ponoszą wiele porażek po drodze, niekiedy też kolejne pomysły wymagają na przykład zwiększenia załogi czy zakupu technologii. Na szczęście aktualnie jest co najmniej parę możliwości pozwalających zdobyć jakieś pieniądze (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości) na rozwój. Jednym z najpopularniejszych są różnego rodzaju inwestycyjne fundusze i aniołowie biznesu, jacy w zamian za określone udziały dostarczają do firmy gotówki. Jeśli pomysł odniesie sukces i zacznie generować zyski, to taki fundusz seed capital odsprzedaje swoje udziały odpowiednio o na tym zarabiając. Oczywiście będą się również zdarzać porażki, ale to należy do uroków takiego inwestowania.

Innym często używanym sposobem na pozyskanie nowych środków będzie giełda, debiut na newconnect takiej młodej firmy da jej spory zastrzyk finansowy na rozwój w najbliższych latach – capital.prometeia.pl/wprowadzanie-na-newconnect-34.

, ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.