Karta do rachunku bankowego usprawnia życie, oszczędza nasze finanse i czas, ofiarując ponadto – bezpieczeństwo

Pierwowzorem karty debetowej, były kartami kartonowymi, na których maszynowo wypisane były dane o jej posiadaczu. Dopiero w latach 60 XX wieku, puszczono w obieg kartę z plastiku, która wtedy stała się synonimem zbytku i statusu. W naszym kraju początkowe karty płatnicze, udostępnione były tylko dla firm.

Karta debetowa

Źródło: http://pixabay.com/
Karta do konta dla osób fizycznych wprowadzona została przez banki do użytkowania pod koniec lat 90. Współcześnie karty debetowe wydawane są do każdego konta osobistego. Karta płatnicza służy do obsługiwania naszych pieniędzy zgromadzonych na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, do którego została wystawiona. Najnowocześniejsze karty debetowe to tzw. karty wypukle, posiadające wytłoczone dane o jej posiadaczu. Taki rodzaj kart pozwala na zrobienie zakupów bezgotówkowych przy pomocy elektronicznego urządzenia płatniczego.

Ponadto nie ma konieczności każdorazowego wpisywania kodu PIN albo też autoryzowania wykonanej transakcji własnoręcznym podpisem. Karta debetowa, przyda się przy płaceniu zobowiązań za zakupy zrobione w sieci. Taką kartą debetową możemy posługiwać się również w innych krajach. Zapłaty kartą debetową wypukłą, możemy dokonywać w większości państw europejskich a także w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych.

Najpowszechniejszymi kartami debetowymi w naszym kraju są Visa i MasterCard. Wybór karty debetowej spośród tych dwóch proponowanych przez banki kart, jest znaczący, zwłaszcza przy płatnościach za granicą.

Spodobał Ci się taki materiał? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz tekst na portalu (http://www.dermamed.com.pl).

Warto pamiętać, by dokonując wyboru karty, zweryfikować jaką kwotę prowizji bank pobierze od nas za wypłatę pieniędzy w bankomacie zagranicznym.

Instytucje finansowe to nie tylko usługi polegające na prowadzeniu naszego rachunku bankowego. To również inne działania zastrzeżone wyłącznie dla instytucji finansowych, takie jak udzielanie kredytów, przyjmowanie lokat oraz udzielanie i potwierdzanie gwarancji bankowych. Gwarancje bankowe oraz poręczenia ze strony osób prowadzących działalność gospodarczą, są rozpowszechnioną formą w obrocie gospodarczym.

Gwarancje i poręczenia podnoszą ochronę podpisywanej z kontrahentem umowy, zmniejszając zagrożenie niezrealizowania przez wykonawcę, warunków przyjętych w kontrakcie. Zabezpieczenie kontraktu wykorzystywane jest najczęściej przez urzędy administracji publicznej, w przypadku zawierania umów z wykonawcami, wyłonionymi w drodze przetargu publicznego, w trybie prawa zamówień publicznych.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.