Popis elektroniczny użyteczny w działalności przedsiębiorstw.

Podpis elektroniczny to środek identyfikujący uczestników przepływu dokumentów elektronicznych i służące przyjęciu odpowiedzialności za ich treść.

Bezpieczny podpis elektroniczny, z reguły jest składany przy pomocy specjalnej karty procesorowej lub tokena USB oraz oprogramowania służącego do składania podpisu elektronicznego. Dane w wersji elektronicznej oznakowane bezpiecznym podpisem elektronicznym sprawdzanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są analogiczne pod względem skutków prawnych dokumentom opatrzonym podpisami własnoręcznymi.

podpisywanie umowy

Autor: Dan Moyle
Źródło: http://www.flickr.com
Bezpieczny podpis elektroniczny może być obecnie stosowany m.in. do : elektronicznego podpisywania dokumentów w obrocie handlowym i cywilno-prawnym; podpisywania faktur elektronicznych; w korespondencji z urzędami oraz do podpisywania pism administracyjnych przez urzędy. Komplety do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego można zakupić w 5 firmach tzw. kwalifikowanych podmiotach świadczących usługi certyfikacyjne w zakresie podpisu elektronicznego. () Firmy te są wpisane do rejestru Ministra Gospodarki. Kontrolę nad świadczeniem usług dotyczących podpisu elektronicznego sprawuje Minister Gospodarki. Zakres i formy nadzoru określa ustawa o podpisie elektronicznym. Zakupienie podpisu elektronicznego na potrzeby działalności gospodarczej może być zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodu w ramach prowadzonej firmy.

Przesyłanie dokumentów przez Internet jest niezwykle tanie, komfortowe i pozwala na oszczędność czasu. Odpada drukowanie, a następnie ręczne wypełnianie oraz podpisywanie dokumentów. Oprócz tego możesz zapomnieć również o pieczętowaniu, kopertowaniu i wysyłce wraz z jej kosztami.Dokumenty przekazywane są natychmiast bezpiecznie, a Ty od razu otrzymujesz urzędowe poświadczenie ich odebrania.

Czy masz wątpliwości w odniesieniu do omawianej kwestii? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje na to zagadnienie – z pewnością będą one niesamowicie ciekawe.

To szczególnie ważne, kiedy musisz co miesiąc wysyłać dużokorespondencji. Podpis elektroniczny to już biznesowa codzienność na całym globie. Droga elektroniczna znacznie przybliża do siebie odbiorców, a podpis elektroniczny pozwala finalizować istotne przedsięwzięcia bez potrzeby wychodzenia z biura.

Dokumenty na stole

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Lista spraw i przedsięwzięć, które można załatwić przez Internet stale rośnie. Korzystając z bezpiecznego podpisu elektronicznego, możesz wysyłać do urzędów oficjalne deklaracje, pisma i podania. Dokumenty z e-podpisem posiadają taką samą moc prawną, jakby były podpisane własnoręcznie i wysłane przez Ciebie osobiście lub drogą pocztową. Podpis elektroniczny to zatem sprawdzony sposób na usprawnienie działania firmy.

, ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.