Z jakiego powodu powinno się postawić na wypróbowanych dostawców gazu?

Kwestia dystrybucji gazu jest obecnie często podejmowany, głównie ze względu na niepewną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw stosuje płynny gaz. Aktualnie na krajowym rynku rozpoczął się etap liberalizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Powodem tych zmian jest przede wszystkim członkostwo w Unii Europejskiej, a także potrzeba wprowadzenia zasad wolnego handlu również w tej sferze gospodarki.

liczniki gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się jednak ukryć, że transformacja zachodzi raczej powoli i wciąż największym dostawcą gazu w Polsce jest PGNiG. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy ma prawo do zmiany dystrybutora paliwa gazowego spośród firm aktywnych na rynku.

Jeśli uważasz, że ten tekst jest ciekawy, sprawdź na witrynie inne tego typu informacje – na pewno równie będą dla Ciebie wartościowe.

Faktem jest, że na razie ceny sprzedawców gazu nie różnią się na tyle, aby klienci zmieniali umowy tak często, jak przykładowo operatorów sieci komórkowej, aczkolwiek z każdym rokiem sytuacja może ulec zmianie. Wówczas trzeba zrobić odpowiednie rozeznanie.
Znacznie chętniej z uwolnienia rynku korzystają przedsiębiorcy. Jest tak, ponieważ odbiorcy indywidualni unikają zmian. Przeważnie nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Powinniśmy wiedzieć, że jeśli podpiszemy kompleksową umowę na dostawę energii, wówczas otrzymamy jedno rozliczenie. W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco odmienna. Wówczas w rozliczeniu dostaniemy osobne faktury, ponieważ dystrybucja jest rozliczania osobno.

Większość klientów stawia na sprawdzonych dostawców gazu (takich jak: ), a tak ciągle postrzegamy spółkę PGNiG. Z drugiej strony oferta dla klientów indywidualnych jest mocno mizerna, dlatego często wybieramy najwygodniejsze rozwiązanie. Oprócz tego przy niedużym wykorzystaniu gazu, zmiana dostawcy nie daje dużych oszczędności.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jednakże wybieramy dostawcę do dopiero co postawionego domu, powinniśmy sprawdzić dostępne oferty, nim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej wygląda kwestia dostawy w przypadku dużych przedsiębiorstw, które na co dzień zużywają większe ilości energii. W takim wypadku zmiana dostawcy może przynieść spore oszczędności, ponieważ to właśnie o takiego odbiorcę walczą spółki gazowe.

,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.