Jakimi cechami powinna się charakteryzować osoba funkcjonująca na stanowisku kierowca samochodu osobowego?

W większej części wypadków kierowca zatrudniony w firmie albo organizacji wykonuje przewozy okazjonalne. W takiej sytuacji zwierzchnik nie ma obowiązku ustalać dla niego żadnych grafików pracy.

Śmieszne gadżety kuchenne

Autor: mrjoy.pl
Źródło: mrjoy.pl
elektroniczny obieg faktur

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Czas pracy ludzi pracujących jako kierowca samochodu osobowego w znacznej mierze jest ustalony przez przepisy odrębne od ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy DU z 2014 r. poz. 150002 ze zmianami Niektóre z nich posiada ustawa z 16 kwietnia 2004 roku o czasie pracy kierowców. Nie wszelkie wspomniane regulacje znajdują jednak zastosowanie w przypadku kierowców samochodów osobowych. Regulacji prawnych nie stosuje się m.in. do ustawy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 561/2006 z 15 marca 2006 r. w sprawie harmonizacji niektórych regulacji socjalnych odnoszących się do transportu drogowego, a także umowy AETR, zatem umowy europejskiej tyczącej się pracy załóg samochodów wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe.
Każdy kierowca samochodu osobowego powinien posiadać prawo jazdy (testy na prawo jazdy) kategorii B, przynajmniej roczną praktykę za kierownicą, orzeczenie o niekaralności, zaświadczenie o wpisie do rejestru kierowców naruszających przepisy RD, dyspozycyjność, zaangażowanie oraz samodyscyplinę oraz dużą kulturę osobistą. Powinien utrzymywać pojazd w należytej czystości i ponadto mile widziane jest doświadczenie na podobnym stanowisku, udokumentowana bezszkodowa jazda, czy też znajomość topografii poszczególnych miejscowości, a poza tym czasem także znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym. Niektórzy pracodawcy mogą wymagać ponadto posiadania własnego smartfona ze stałym dostępem do sieci.

Kierowcy mogliby liczyć na stosunkowo wysokie zarobki oraz częste premie. Ponadto niektóre podmioty proponują pracę w porach dogodnych przez kierowców, co jest bardzo korzystne dla przykładu dla studentów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.