Na czym polega hipoteka odwrócona? Do jakich osób szczególnie jest skierowana ta opcja?

Ostatnimi czasy sporo słyszy się o odwróconym kredycie hipotecznym. Szczególnie zdaje się to być czymś korzystnym dla osób starszych, jako dobry sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych na zabezpieczenie codziennych potrzeb.

Czym jest tego typu hipoteka? Z czym się ona wiąże?
Loteria

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Taka hipoteka zwrotna jest ofertą kierowaną do osób, które posiadają na własność jakąś nieruchomość. Mogą oni zawrzeć umowę z firmą albo bankiem, która polega na tym, iż każdego miesiąca będą dostawać określoną kwotę pieniędzy (kontakt). Wraz ze śmiercią nieruchomość trafi w ręce firmy albo banku. To dobre rozwiązanie dla ludzi w podeszłym wieku, jacy mają małe emerytury oraz czasami nie mają pieniędzy na życie. W ten sposób dostają jakby dodatkową emeryturę, która pomoże im dać sobie radę z bieżącymi wydatkami takimi jak kupno leków, jedzenia oraz po prostu da im dodatkowy zastrzyk gotówki.
Odwrócony kredyt hipoteczny, bo tak również jest zwany, jest skierowany do ludzi, którzy nie posiadają żadnej rodziny albo nikogo bliskiego (odwrócony kredyt hipoteczny – Fundusz Hipoteczny DOM).

Sprawdź ten link – to bez dwóch zdań świetna propozycja (https://lipinscy.pl/energooszczednosc/domy-pasywne/), która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje. Nie zwlekaj więc i zobacz już teraz!

Takie osoby nie mają komu przepisać mieszkania, z tego względu jest do dla nich jakieś wyjście, gdy ich sytuacja pod względem finansowym nie jest zbyt dobra. Często jest tak, że osoby samotne, mające małą emeryturę nie radzą sobie z wszystkimi wydatkami. Już samo opłacenie czynszu za mieszkanie może być dużym wydatkiem. Warto na pewno dobrze zastanowić się przed taką decyzją. Przeczytajmy dobrze umowę, lub poprośmy kogoś o pomoc w tej sprawie.

Nie chcielibyśmy wszak natknąć się na mało korzystne zapisy w umowie. Musimy mieć świadomość, iż za taką wypłatę środków musimy poświęcić swoje lokum, na które pracowaliśmy całe życie.

, , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.