Na czym polega hipoteka odwrócona? Do jakich osób szczególnie jest skierowana ta opcja?

Ostatnimi czasy sporo słyszy się o odwróconym kredycie hipotecznym. Szczególnie zdaje się to być czymś korzystnym dla osób starszych, jako dobry sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych na zabezpieczenie codziennych potrzeb.

Czym jest tego typu hipoteka? Z czym się ona wiąże?
Loteria

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Taka hipoteka zwrotna jest ofertą kierowaną do osób, które posiadają na własność jakąś nieruchomość. Mogą oni zawrzeć umowę z firmą albo bankiem, która polega na tym, iż każdego miesiąca będą dostawać określoną kwotę pieniędzy (kontakt). Wraz ze śmiercią nieruchomość trafi w ręce firmy albo banku. To dobre rozwiązanie dla ludzi w podeszłym wieku, jacy mają małe emerytury oraz czasami nie mają pieniędzy na życie. W ten sposób dostają jakby dodatkową emeryturę, która pomoże im dać sobie radę z bieżącymi wydatkami takimi jak kupno leków, jedzenia oraz po prostu da im dodatkowy zastrzyk gotówki.
Odwrócony kredyt hipoteczny, bo tak również jest zwany, jest skierowany do ludzi, którzy nie posiadają żadnej rodziny albo nikogo bliskiego (odwrócony kredyt hipoteczny – Fundusz Hipoteczny DOM).

Sprawdź ten link – to bez dwóch zdań świetna propozycja (https://lipinscy.pl/energooszczednosc/domy-pasywne/), która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje. Nie zwlekaj więc i zobacz już teraz!

Takie osoby nie mają komu przepisać mieszkania, z tego względu jest do dla nich jakieś wyjście, gdy ich sytuacja pod względem finansowym nie jest zbyt dobra. Często jest tak, że osoby samotne, mające małą emeryturę nie radzą sobie z wszystkimi wydatkami. Już samo opłacenie czynszu za mieszkanie może być dużym wydatkiem. Warto na pewno dobrze zastanowić się przed taką decyzją. Przeczytajmy dobrze umowę, lub poprośmy kogoś o pomoc w tej sprawie.

Nie chcielibyśmy wszak natknąć się na mało korzystne zapisy w umowie. Musimy mieć świadomość, iż za taką wypłatę środków musimy poświęcić swoje lokum, na które pracowaliśmy całe życie.

, , ,

Related posts

Latest posts

Na czym polega konsulting i doradztwo biznesowe?

Konsulting oraz doradztwo biznesowe odnoszą się do bardzo szerokiego pola semantycznego związanego z biznesem, jednak każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą powinien zaznajomić się z ofertą firm tego typu.

Co może zawierać przesyłka reklamowa?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że efektywne promowanie firmy oraz podejmowanie działań marketingowych, to niezwykle istotne zadania, jeżeli chcemy mieć pełną świadomość tego, że będziemy zwracać na siebie znaczną uwagę odbiorców.

Edukacja wspiera sukces zawodowy. Maturzysto, czy wybrałeś już swój kierunek studiów?

Szkoła średnia za Tobą, nie musisz już się zadręczać codziennym wstawaniem wcześnie rano oraz rutyną, która jest z tym związana. Czeka cię kolejny rozdział w życiu, jakim są studia. To odpowiednia chwila, by wyruszyć w podróż ku następnej przygodzie. O życiu studenckim na pewno słyszałeś wiele, relacjonowali ci o tym starsi koledzy bądź rodzice. Huczne imprezy, nieprzespane noce, relaks na trawie w wiosennym słońcu za akademikiem.

W jaki sposób rozpoczynający karierę pisarze wydać mogą swoje książki, jakiego rodzaju opcje będą dla nich najlepsze.

Każdy początkujący pisarz w pewnym momencie będzie się zastanawiał, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Rzecz jasna rozważania takie będą miały sens jedynie wtedy, jak ta książka zostanie już napisana i na tyle skorygowana, że będzie się nadawała do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co zawiera błędy albo nie zostało dokończone zwyczajnie się skończy niepowodzeniem.