Czy można zostać skazanym na karę więzienia za swe długi?

Nie wszyscy ludzie mają świadomość, że można dostać się do zakładu karnego za swoje zadłużenia. Jednak dzieje się tak jedynie w niektórych przypadkach. W tym wypadku nie musimy mieć nadziei na przedawnienie długu, ponieważ są tego typu sytuacje, w jakich wymigiwanie się od zapłaty może skończyć się zasądzeniem kary więzienia.

więzienie

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com

Nie spłacanie tzw. chwilówek nie jest jeszcze powodem do pójścia do więzienia, przy czym malwersacje podatkowe mogłyby się już zakończyć karą 15 letniego więzienia. Do więzienia można trafić za swe zadłużenia, lecz jedynie w niektórych wypadkach. Więzienie za długi może nastąpić w tego typu sytuacji, kiedy dłużnik uchyla się od płacenia i zostanie mu to udowodnione. W innym przypadku dosyć ciężko jest mówić o tym, że za zadłużenia można by pójść do więzienia, gdyż jedynie za niespłacone zobowiązania nikt nie ma prawa odbierać nikomu wolności.
Sytuacje, które wprost wpływają na powstanie długu, które powodują, że jakaś osoba trafi do zakładu karnego za długi, zatem potocznie ujmując za zaleganie z płatnością alimentów, lub wyłudzenie kredytu czy pożyczki, niezapłacenie mandatu, wyzbywanie się majątku, wymigiwanie się od podatków. Jeśli chodzi o pożyczki czy też kredyty, to nie spłacanie „chwilówek” nie może się skończyć w areszcie. Nie oznacza to jednak, że wierzyciel pożyczkowy jest zupełnie bezkarny.

Czy potrzebujesz następnej porcji tego typu publikacji przedstawionych w tak samo przystępny sposób? Żaden problem – kliknij ten link – zalecamy ten link (https://msedu.pl/).

Konsekwencje nie spłacania tzw. chwilówek to choćby wpisanie konkretnej osoby do Krajowego Rejestru Długów czy strata zdolności kredytowej.

Z tego też powodu chociaż więzienie za zadłużenia nie dotyczy „chwilówek”, to spłacanie długów jest najważniejsze dla każdego człowieka, nawet takiego, który posiada niezwykle ciężką sytuację, tego typu jak choćby podział kredytu dokonywany po rozwodzie. Dlatego też trzeba robić wszystko, żeby nie posiadać żadnych zobowiązań finansowych.

, ,

Related posts

Latest posts

Zadbajmy o swoje miejsce pracy

Pewnie że nie warto nikogo przekonywać, iż jeśli chce dobrze wypełniać własną robotę, to głównie musi się okupić w podstawowe narzędzia, które mu ją ułatwią. Ale prawda jest też taka, że potrzebujemy dobrego miejsca, na którym będziemy mogli robić tą swoją pracę, tak by było nam wygodnie, żebyśmy mieli szanse dojść do każdego miejsca oraz jednocześnie by było całkowicie bezpiecznie.

Inwentaryzacja środków trwałych wspomoże działalność przedsiębiorstwa

Opcje i cele, jakie ma inwentaryzacja środków trwałych są bardzo szerokie, a należy do nich m.in. układanie rzeczywistego planu aktywów na poszczególne dni. Wśród opcji, jakie zagwarantować może inwentaryzacja środków trwałych wymienić można też możliwości porównywania stanu obecnego ze stanem księgowym. Dzięki temu można definiować różnice, jakie w konkretnych okresach wystąpiły oraz wymienione różnice dokładnie liczyć. Dodatkowo inwentaryzacja środków trwałych umożliwia doprowadzenie stanu księgowego do stanu aktualnego bez żadnych problemów wynikających z zaniechania.

Bezpieczeństwo i higiena pracy – główne informacje

Z określeniem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać ogromnie często. Skrót ten powstał i został wdrożony wiele lat temu i znajduje zastosowanie w bardzo wielu zróżnicowanych lokalizacjach i okazjach. Określenie to obejmuje zestaw określonych przepisów, dotyczących zasad bezpiecznej i właściwej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą właściwie każdego miejsca, w którym przebywa znaczna liczba ludzi przez określony czas.

Tester oprogramowania Wrocław poszukuje takiej osoby

Jeśli pragniemy działać w branży it, to powinniśmy dobrze znać się na komputerach, mieć o nich wiedzę ogólną, lecz też taką detaliczną. Dlatego właśnie trzeba się przyjrzeć na czym najlepiej się znamy i takie swe zdolności zaoferować w czasie rozmowy.
Powinno się sprawdzić jak wygląda rekrutacja it
Obowiązkowo powinniśmy myśleć, w jakiej branży pragniemy być zatrudnieni.

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie ze skarbówką

Każdy, kto w minionym roku podatkowym wykonywał pracę zarobkową i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, zobowiązany jest do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to konsekwencja obowiązującego w naszym kraju prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który się rozliczamy.