Składki uiszczane do Zakład Ubezpieczeń Społecznych a składka zdrowotna

W naszym państwie funkcjonuje taka jednostka jak ZUS. Odprowadza się różnego typu składki. Jednak nie każdy się orientuje, jakie. Dlaczego? Bo jeżeli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, to pracodawca się wszystkim zajmuje.

Od wynagrodzenia odciągane są nam miedzy innymi zus składka zdrowotna ().

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (http://www.4mobilepower.com/aplikacja-mobilna-dla-promotorow/). Oferujemy produkty dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Nie wahaj się i dowiedz się, w jaki sposób pracujemy.

Oczywiście, gdy nie jesteśmy nigdzie zatrudnienilub pracujemy na umowach tzw. „śmieciowych” to można pomyśleć o dobrowolnych składka. Wtedy zus składka wylicza się trochej inaczej niż ta, kiedy jesteśmy ubezpieczeni z zakładu pracy. Gdy trudno nam to wszystko ogarnąć i nawet informacje znajdujące się na stronie internetowej ZUS-u mało nam mówią, to możemy wybrać się do siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w mieście powiatowym, pod które należymy i tam otrzymamy wszystkie konieczne informacje. To idealne rozwiązanie, bo inaczej zaczniemy się gubić w zawiłościach przeliczeń i nie zyskamy pewności, czy opcja z ubezpieczeniem się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest naprawdę dla nas najlepsza. Może okazać się, że składki są za wysokie i lepiej będzie samemu odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym, jednak tego typu decyzje to indywidualna sprawa.

Odliczanie od podatku

podatek

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem zastanawiamy się, czemu tak dużo ludzi zamiast paragonu wybiera w różnych prosi o fakturę. A to wszystko wiąże się z tym, że mogą tym osobom należeć się odliczenia od podatku. Zdarza się, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, ale można część produktów z naszych zakupów odliczyć przy rozliczeniu. Dobrze, więc się tym zainteresować, bo wtedy możemy dostać zwrot z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. A wszyscy wiemy, że każdy wolałby otrzymywać pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zamiast dopłacać, bo i tego typu sytuacje mają miejsce. Rozliczenie jest obowiązkowe, jeżeli przekroczymy kwotę minimalną.

Kwota ta różni się rok rocznie o parę złotych, warto, więc sprawdzać jak to jest każdego roku. Dodatkowogdy wypełniamy PIT musimy nie zapominać, żeby wybrać ten właściwy. Oczywiście tak samo jak w przypadku wątpliwości dotyczących ze składkami ,również w sytuacji odliczeń od podatku możemy pójść po wskazówki do Zakładu Usług Społecznych. Możemy też pójść do księgowej, która powie nam, co i jak. Dzięki temu otrzymamy informacje, na co warto brać faktury, co da się odliczyć w danej sytuacji. A to rzeczywiście ważne, bo jeżeli można dostać jakieś pieniądze to, czemu niby mielibyśmy z tego zrezygnować.

,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.