Co należy wykonać, żeby to US wypełnił zamiast Ciebie Twoją deklarację?

Każda dorosła osoba ma obowiązek corocznego rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Jednak to nie musi być jakiś szczególnie nieprzyjemny obowiązek. Wręcz przeciwnie – nawet wcale nie musimy tego robić – jeśli tylko wypełnimy specjalne pismo zawiadamiające US, że to jego pracownicy powinni wypełnić naszą deklarację PIT-37 (lub PIT-36 jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą).

Sęk w tym, że wspomniane pismo także nosi nazwę deklaracja PIT, przy czym oficjalne określenie to podanie PIT-WZ. Należałoby go złożyć w terminie do 16 kwietnia.

Ta oferta jest niesamowicie atrakcyjna i jeśli poszukujesz większą ilość wiadomości na opisywaną tu problematykę, to odnajdziesz je tu.

Należałoby go wypełnić oraz wysłać drogą elektroniczną. Nie jest to jednak sposób idealny, ponieważ niesie ze sobą pewne restrykcje. Jest nim między innymi czas składania takiej deklaracji. Można by to mianowicie wykonać od 15 III do 1 kwietnia czy wymóg jego oddania wyłącznie w formie elektronicznej. Niezależnie od tego, jeśli zdecydujesz się na samodzielnie wypełnienie deklaracji, to wiesz, że mogłabyś to wykonać w terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia i mógłbyś złożyć swą deklarację także zanosząc ją do US. Poza tym jeśli zdecydujesz się zrobić to przez internet, na przykład poprzez aplikację rodzaju pity 2016, to możesz liczyć na dużą pomoc, jaka poprowadzi Cię krok po kroku.

koszule flanelowe
coaching

Autor: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com
Miej na uwadze, że przy uzupełnianiu deklaracji, mógłbyś także zrobić coś dobrego dla osób potrzebujących.

Mógłbyś mianowicie przekazać jeden procent opodatkowania wyznaczonej przez siebie tzw. instytucji użytku publicznego, na przykład zajmującej się pomocą niepełnosprawnym dzieciakom fundacji. Listę wspomnianych fundacji odnajdziesz m.in. u pracowników US oraz na rządowej witrynie internetowej.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Nawet sporą firmę możemy idealnie znać

Im większa firma, tym bez wątpienia ciężej jest panować nad wszystkimi istotnymi sprawami, które się z nią łączą. Dlatego właśnie należy się wywiedzieć, czy mamy szansę zakupić jakieś -programy, które pomogą nam nad tym wszystkim zapanować oraz które sprawią, że nawet przy bardzo rozbudowanej firmie, będziemy w stanie w mgnieniu oka dostać wszystkie niezbędne informacje o jej funkcjonowaniu.

Program płacowy znacząco usprawnia pracę

Program dla firm powinien posiadać dobre moduły

Coraz częściej nasze zakłady będą tak rozszerzone oraz posiadają tak sporo działów, że ciężko okazuje się być nad nimi zapanować, nie mając właściwego programu komputerowego. Dlatego dyrektorzy wykonają wszystko, by dobrze dobrany program dla firm jak najprędzej pojawił się w ich posiadaniu, bo mają gwarancję, że wówczas prościej będzie im kierować własną załogą.