Co należy wykonać, żeby to US wypełnił zamiast Ciebie Twoją deklarację?

Każda dorosła osoba ma obowiązek corocznego rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Jednak to nie musi być jakiś szczególnie nieprzyjemny obowiązek. Wręcz przeciwnie – nawet wcale nie musimy tego robić – jeśli tylko wypełnimy specjalne pismo zawiadamiające US, że to jego pracownicy powinni wypełnić naszą deklarację PIT-37 (lub PIT-36 jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą).

Sęk w tym, że wspomniane pismo także nosi nazwę deklaracja PIT, przy czym oficjalne określenie to podanie PIT-WZ. Należałoby go złożyć w terminie do 16 kwietnia.

Ta oferta jest niesamowicie atrakcyjna i jeśli poszukujesz większą ilość wiadomości na opisywaną tu problematykę, to odnajdziesz je tu.

Należałoby go wypełnić oraz wysłać drogą elektroniczną. Nie jest to jednak sposób idealny, ponieważ niesie ze sobą pewne restrykcje. Jest nim między innymi czas składania takiej deklaracji. Można by to mianowicie wykonać od 15 III do 1 kwietnia czy wymóg jego oddania wyłącznie w formie elektronicznej. Niezależnie od tego, jeśli zdecydujesz się na samodzielnie wypełnienie deklaracji, to wiesz, że mogłabyś to wykonać w terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia i mógłbyś złożyć swą deklarację także zanosząc ją do US. Poza tym jeśli zdecydujesz się zrobić to przez internet, na przykład poprzez aplikację rodzaju pity 2016, to możesz liczyć na dużą pomoc, jaka poprowadzi Cię krok po kroku.

koszule flanelowe
coaching

Autor: Wheels ON
Źródło: http://www.flickr.com
Miej na uwadze, że przy uzupełnianiu deklaracji, mógłbyś także zrobić coś dobrego dla osób potrzebujących.

Mógłbyś mianowicie przekazać jeden procent opodatkowania wyznaczonej przez siebie tzw. instytucji użytku publicznego, na przykład zajmującej się pomocą niepełnosprawnym dzieciakom fundacji. Listę wspomnianych fundacji odnajdziesz m.in. u pracowników US oraz na rządowej witrynie internetowej.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Zadbajmy o swoje miejsce pracy

Pewnie że nie warto nikogo przekonywać, iż jeśli chce dobrze wypełniać własną robotę, to głównie musi się okupić w podstawowe narzędzia, które mu ją ułatwią. Ale prawda jest też taka, że potrzebujemy dobrego miejsca, na którym będziemy mogli robić tą swoją pracę, tak by było nam wygodnie, żebyśmy mieli szanse dojść do każdego miejsca oraz jednocześnie by było całkowicie bezpiecznie.

Inwentaryzacja środków trwałych wspomoże działalność przedsiębiorstwa

Opcje i cele, jakie ma inwentaryzacja środków trwałych są bardzo szerokie, a należy do nich m.in. układanie rzeczywistego planu aktywów na poszczególne dni. Wśród opcji, jakie zagwarantować może inwentaryzacja środków trwałych wymienić można też możliwości porównywania stanu obecnego ze stanem księgowym. Dzięki temu można definiować różnice, jakie w konkretnych okresach wystąpiły oraz wymienione różnice dokładnie liczyć. Dodatkowo inwentaryzacja środków trwałych umożliwia doprowadzenie stanu księgowego do stanu aktualnego bez żadnych problemów wynikających z zaniechania.

Bezpieczeństwo i higiena pracy – główne informacje

Z określeniem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać ogromnie często. Skrót ten powstał i został wdrożony wiele lat temu i znajduje zastosowanie w bardzo wielu zróżnicowanych lokalizacjach i okazjach. Określenie to obejmuje zestaw określonych przepisów, dotyczących zasad bezpiecznej i właściwej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą właściwie każdego miejsca, w którym przebywa znaczna liczba ludzi przez określony czas.

Tester oprogramowania Wrocław poszukuje takiej osoby

Jeśli pragniemy działać w branży it, to powinniśmy dobrze znać się na komputerach, mieć o nich wiedzę ogólną, lecz też taką detaliczną. Dlatego właśnie trzeba się przyjrzeć na czym najlepiej się znamy i takie swe zdolności zaoferować w czasie rozmowy.
Powinno się sprawdzić jak wygląda rekrutacja it
Obowiązkowo powinniśmy myśleć, w jakiej branży pragniemy być zatrudnieni.

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie ze skarbówką

Każdy, kto w minionym roku podatkowym wykonywał pracę zarobkową i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, zobowiązany jest do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Jest to konsekwencja obowiązującego w naszym kraju prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który się rozliczamy.